تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب : ۴۸۳
۰
بازگشت ۳۴۱۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از بازگشت ۳۴۱۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در سال جاری خبر داد و گفت: تعداد واحدهای راکد در استان قزوین پایین‌تر از نرخ میانگین کشوری است.

 خبرگزاری تسنیم از قزوین، فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ظهر امروز در آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان قزوین که در محل سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: سه رکن اصلی ایجاد اشتغال در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات است و توجه به این عرصه می‌تواند به رشد اقتصادی کشور منجر شود.
مقیمی ادامه داد: سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کشور به سمت شرکت‌های دانش بنیان است و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از واحد های صنعتی که توجه جدی به حوزه ی دانش و فناوری داشته باشد حمایت جدی خواهدکرد.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت از ساخت 1100 سوله جهت استقرار شرکت های دانش بنیان در سطح کشور خبر داد و افزود: در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان 1100 سوله ساخته و بعد از بهره‌برداری تحویل شرکت های دانش بنیان خواهد شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ضمن اشاره به چالش های مصرف انرژی برق در کشور این چنین اذعان کرد: در سال جاری بیش از 570  مگاوات برق در مجموعه شهرک های صنعتی کشور تولید شده است.
مقیمی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود تا نیمه نخست سال آینده 160 مگاوات دیگر به این میزان «570 مگاوات »اضافه شود.
این مقام مسئول از مصرف 37 درصدی برق کشور توسط واحد های صنعتی خبر داد و عنوان کرد: براساس آمارهای منتشر شده سالانه 109 هزار گیگاوات برق معادل 37 درصد برق کشور در صنایع تولیدی کشور مصرف می‌شود که  67 درصد آن مربوط به الکتروموتورها است.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن اشاره به برنامه هفتم توسعه دولت سیزدهم این چنین اذعان کرد: دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه برنامه های جامعی را در حوزه نوسازی و بازسازی صنایع و در بخش کاهش آلایندگی‌ها و همچنین انرژی های نو و تجدید پذیر را دارد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خواستار ارسال فیش های جریمه مصرف برق واحدهای صنعتی استان توسط مدیران ارشد اقتصادی شد و ادامه داد: متولیان حوزه صنعتی در استان قزوین گزارش جامع و مدونی را در خصوص فیش جرایم مصرف برق واحدهای صنعتی استان به  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  ارسال کنند تا پیگیری های لازم از سوی وزیر صنعت ، معدن و تجارت به انجام برسد.
مقیمی از بازگشت 3417 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: تعداد واحدهای راکد در استان قزوین پایین‌تر از نرخ میانگین کشوری است که همین تعداد نیز باید در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید احیا و به چرخه تولید بازگردند.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاکید جدی به خوشه های صنعتی داشته و تا کنون بیش از 505 خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده که از این میان، 10 مورد آن در استان قزوین قرار دارد.
به گزارش تسنیم در این مراسم از 34 واحد نمونه و برتر صنعتی و معدنی استان قزوین تجلیل به عمل آمد.
https://talashnewspaper.com/vdcicpa52t1av.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما