تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۴۷۸
۰
هزینه‌کرد ۱۳۰۰ میلیاردی بیمه سلامت بابت تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان بابت تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به مراکز درمانی طرف قرارداد خود هزینه پرداخت کرده است.

 خبرگزاری تسنیم، مهدی رضایی با بیان این‌که اجرای تعرفه‌گذاری خدمات و مراقبت‌های پرستاری از سال 99 در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: جلسات کارشناسی و تحلیلی این قانون در سال 1400 ادامه پیدا کرد که سازمان‌های بیمه‌گر پایه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان سندیکای بیمه تکمیلی و نظام پرستاری در این جلسات شرکت داشته‌اند که در نهایت در اردیبهشت ماه سال 1401 آیین‌نامه اجرایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌ای پرستاری توسط هیئت وزیران تصویب و به سازمان‌های بیمه‌گر ابلاغ شد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: سازمان بیمه سلامت نیز جهت بهره‌مندی و رضایت پرستاران که در سطح بیمارستان‌ها به مردم شریف ایران خدمت‌رسانی می‌کنند بلافاصله قواعد و قوانین آیین‌نامه را در سامانه‌ رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری و سرپایی پیاده‌سازی کرد.
وی تصریح کرد: در سال 1401 سازمان بیمه سلامت بابت این خدمات به مراکز طرف قرار داد خود مبلغی بالغ بر 1300 میلیارد تومان پرداخت کرده و در سال 1402 نیز این خدمات از 17 کد خدمت به 27 کد خدمت افزایش یافت.
https://talashnewspaper.com/vdcca4q082bqm.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما