تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۷۶
۰
بلندمرتبه سازی در نهضت ملی مسکن برای حل مشکل کمبود زمین

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از برنامه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در ارتفاع برای رفع مشکل کمبود زمین در برخی مناطق کشور خبر داد.

 خبرگزاری تسنیم، ارسلان مالکی با بیان این‌که تاکنون 52 هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده است، اظهار کرد:‌از این رقم، 36 هزار هکتار زمین در حریم شهرها قرار دارد.
وی با بیان این‌که تاکنون برای 16 هزار هکتار زمین در قالب شهرک‌سازی مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری اخذ شده است، یادآور شد:‌ در برنامه اولیه نهضت ملی مسکن،  1.2 میلیون خانوار باید در اراضی دولتی ساکن شوند که با احتساب 600 هزار واحد شهرهای جدید زمین 1.8 میلیون واحد مسکونی دولتی خواهد بود.
وی از توافق با بخش خصوصی برای استفاده از 17 هزار هکتار زمین خبر داد و گفت:‌در جاهایی که زمین نداریم مانند شهرهای شمالی، در صورتی‌که تقاضا بیش از اراضی تامین شده باشد از ارتفاع و تراکم برای ساخت تعداد بیشتری واحد مسکونی استفاده خواهیم کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که 371 هزار واحد در قالب مسکن ویلایی یا گروهی ساخته می‌شود، اضافه کرد: در استان‌های خراسان جنوبی، یزد، اصفهان و... واحدهای نهضت ملی مسکن به‌صورت ویلایی ساخته خواهد شد.
مالکی بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن قیمت زمین صفر محاسبه شده و به‌صورت اجاره 99 ساله واگذار می‌شود.
وی با اعلام این‌که تاکنون 4.5 میلیون نفر در سامانه برای نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند،‌ اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی فعلاً برنامه‌ای برای ثبت‌نام مجدد در این طرح ندارد.
وی همچنین با اشاره به دستور رئیس‌جمهوری برای ساخت مسکن برای کارگران و کارکنان صنایع و کارخانه‌ها، افزود:‌ از سوی دیگر یکی از سیاست‌هایی که مصوب شورای عالی مسکن است این‌که بتوانیم در سواحل جنوب مکان یابی‌هایی را انجام دهیم تا شهرک‌هایی احداث شود. شهرک‌های مولد و مسکونی. مکان‌یابی این شهرک‌ها به اتمام رسیده و در مرحله بررسی‌های فنی شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد.
https://talashnewspaper.com/vdcakiny149n0.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما