تاریخ انتشارچهارشنبه ۷ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۳۶۶
۰
انحصار ۵۰ ساله واگذاری زمین شهری شکسته شد

رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ضمن اشاره به تصویب تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی ویژه ساخت و ساز گفت: انحصار ۵۰ ساله واگذاری زمین شهری شکسته شد.

 خبرگزاری تسنیم از  اردستان ، امیرحسین بانکی‌پور امشب در مراسم آیین اختصاص زمین به یک‌هزار و 100 خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در 13 شهر استان اصفهان در اردستان اظهار داشت: اردستان اولین جایی که در استان اصفهان بود که با پیگیری صورت گرفته اعلام کردند که زمین مورد نیاز وجود دارد و این مهم انجام شد.
وی با بیان اینکه دومین شهر استان اصفهان در واگذاری زمین به خانواده‌های دارای فرزند سوم شهرستان نطنز بود، ابراز داشت: سپس در یزد سه هزار زمین به خانواده‌های سه فرزند واگذار شد و این پیگیری اردستان توسط مسئولان این شهرستان بوده که جای تقدیر دارد.
بانکی‌پور با بیان اینکه یک فرد در ایران اگر بخواهد صاحب خانه شود 70سال طول می‌کشد اما با اقدامات صورت گرفته تحویل زمین یکسال طول می‌کشد، گفت: انحصار 50 ساله زمین شهری شکسته شد و زمین در اختیار مردم قرار گرفت در حالی که نباید وجهی از آنان گرفته شود و در دو سال اول هیچ وجهی نباید گرفته شود و فقط برای آماده‌سازی زمین می‌تو انند وجهی را دریافت کنند و تسهیلاتی هم تعریف شده که باید گرفته شود و آن را بسازند.
رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: مواظبت کنیم که زمین‌ها و تسهیلات را از دست ندهیم و این کار ساخت و ساز را حتما انجام دهند که در اردستان تعدادی زمین و خودرو را تحویل گرفته‌اند و اندک کمی باقی مانده‌اند بنابراین کمکی است که در این شرایط سخت برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده و از این رو سعی کنید این سرمایه از دستانتان خارج نشود.
وی با بیان اینکه 550میلیون تومان تسهیلات برای ساخت و ساز مصوب شده است، گفت: در اردستان چهار نفر قرارداد زمین را نوشتند و امروز تحویل شده و مابقی هم زمین مشخص و قرعهکشی شده که باید با پیگیری برگه واگذاری به آنان داده شود و دریافت کنند.
بانکی‌پور با بیان اینکه این طرح امروز در شهرهای اردستان، نجف آباد، شهرضا، آران و بیدگل، شاهین شهر و میمه، لنجان، دهاقان، سمیرم، نطنز، تیران و کرون، بهارستان، فولادشهر و شهر جدید مجلسی به صورت نمادین برگزار می‌شود، افزود: در سال جدید 320هزار فرزند سوم به دنیا آمده که باید برایشان برنامه‌ریزی کرد.
59 زمین در اردستان برای واگذاری تصویب شد
حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد در ادامه این جلسه اظهار داشت: به علت اینکه اردستان زودتر از بقیه شهرها کار زمین‌ها را انجام داده این طرح در اردستان به صورت نمادین انجام می‌شود و در مجلس یک کار جمعی در خصوص جوانی جمعیت انجام شد و قانون آن مصوب شد که در اردستان 59زمین تصویب شده و به آن‌ها تحویل می‌شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این مجلس عزم جدی در این خصوص جوانی جمعیت وجود دارد و در کمیسیون فرهنگی این کار شروع شد در حالی که قانونی جوانی جمعیت از طرح‌های خوب است.
https://talashnewspaper.com/vdcicqap2t1aq.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما