تاریخ انتشارچهارشنبه ۷ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۳۶۵
۰
معاون وزیر دفاع: ۸۰۰ محصول دفاعی تولید می‌کنیم

معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دانشمندان متخصص صنعت دفاعی ایران ۸۰۰ محصول دفاعی ‌تولید می‌کنند، گفت: ایران قدر‌ت‌های ‌برتر دنیا در ساخت موشک هستیم.

 خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار رضا طلایی نیک شامگاه سه شنبه در یادواره بزرگداشت شهدای هفتم تیر و یکصد شهید منطقه سنجان با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ولایت فقیه ضامن اسلام، هویت وقدرت ماست، یک از اهداف دشمن در دهه نخست انقلاب این بود که نظام مردم پایه شکل نگیرد و جمهوری اسلامی با مردم پیوند نخورد ودر نهایت قدرت مردم تضعیف شود و آزادی توسط جریان های ضد انقلاب داخلی و خارجی تبیین شود. 
وی افزود: مدعیان دروغین آزادی امروز حق ندارند حرفی از آزادی بزنند چراکه آنها بنیان آزادی را با همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی بنا نهادند، منبع قدرت اسلامی مردم بودند و منشا قدرت؛ اسلام بود، زمانی که اسلام وارد زندگی مردم شد ایمان و اعتقادات ولایتمداری و نهضت اسلامی شکل گرفت بنابراین وقتی گروه‌های منافق قبل از انقلاب قصد داشتند با مبازره مسلحانه انقلاب را به پیرزوی برسانند امام قبول نکرد و فرمودند مردم باید قدرت انقلاب و قدرت مبارزه با استبداد واستکبار داخلی را پیدا کنند. 
معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: اصلاح طلبان، دنیاطلبان و منافقان به پشتیبانی استکبار و جبهه منافق چند جبهه را فعال کردند، ابتدا ترور شخصیت و یاران امام (ره) را با همه ظرفیت‌های آن روز به کار گرفتند، دوم ترور فیزیکی مانند جریان 8 شهریور و 7 تیر و ترور اندیشمندانی مانند شهید بهشتی را به کارگیری کردند. شهید بهشتی نقش محوری در تدوین قانون اساسی برمبنای دین داشتند و بدین وسیله قانون اساسی برای نخستین بار در کل جهان اسلام شکل گرفت. 
طلایی نیک بیان کرد: دشمن وقتی از ترور شخصیت و از جنگ تبلیغاتی نتیجه نگرفت به سمت ترور فیزیکی و جنگ امنیتی رو آورد، در این جنگ با استفاده از درگیری‎‌های سیاسی تا درگیری‌های خیابانی با تجزیه‌طلبی و جنگ خانگی؛ یک جنگ ترکیبی را دشمن در سال‌های نخست شکل داد، در دهه نخست باید دو دوره تاسیس نظام و تثبیت نظام انقلاب اسلامی ایران را پشت سر می‌گذاشتیم به همین جهت این جنگ 5 عرصه جنگ سیاسی، تبلیغاتی، امنیتی، نظامی و اقتصادی به دنبال داشت. 
وی ادامه داد: تحریم نظامی ایران یک هفته قبل از پیروزی انقلاب شروع شد به طوری که 22 میلیارد دلار قرادادهای نظامی ایران و آمریکا و بعد قراردادهای انگلیسی‌ها را تحریم کردند، اما ملت ایران با اتکا به ایمان در عمل، استقامت تا سر حد شهادت، ولایت‌مداری، صبر در جنگ داخلی و خارجی پیروز شدیم. 
امروز دشمن مقابله با اصل اسلام را در اهداف خود قرار داده است
معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: ایمان نخستین پایه موفقیت و رستگاری است و ایمان ما در مسیر حق قرار می‎‌دهد، استقامت یکصد شهید و شهدای دیگر صبر و استقامت را در حد شهادت در کارنامه خود ثبت کردند، برای استقامت نیاز به ولی امر و ولایتمداری است و امروز در سه دهه امام گونه رهبر معظم انقلاب با صلابت و حکمت خود از اسلام صیانت کرده است. 
طلایی نیک با اشاره به در پیش بودن عید قربان بیان کرد: روز عید قربان یعنی بریدن از نفسانیات است و این مسیر با غدیر ادامه پیدا می‌کند، ولایت مداری ایمان جمعی ایجاد می‌کند، امام راحل با الهام از آیات الهی حرکت را آغاز کرد وزمانی که یاران امام دور ایشان جمع شدند  این ایمان جمعی قدرت ساز و انقلاب ساز شد بنابراین اگر به تکیه گاه‌های مانند ایمان، استقامت، صبر در راه حق، مولایتمداری و لایتپ‌ذیری متکی باشیم پیروز خواهیم شد. 
وی تصریح کرد: امروز دشمن مقابله با اصل اسلام را در اهداف خود قرار داده است همچنین تضعیف ولایت از دیگر اهداف دشمن است و در فتنه سال قبل  و نخستین هدفگذاری 20 کشور نقش داشتند، دشمن روزهای نخست سعی کرد حمله به ولایت را به خیمه‌گاه انقلاب وارد کنند همان کاری که دشمن در سال 46 پیش با شهید بهشتی انجام داد.  
ایران جزو 10 کشورهای نخست دنیا در قدرت دفاعی است
معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امیدزدایی از نسل جوان را از اهداف امروز دشمن برشمرد و گفت: هدف دشمن از ایمان زدایی، مقابله و فاصله مردم با ارزش‌های اسلامی وخانودگی و غیره است، زمانی که دشمن از بی حجابی، بد حجابی و غیراخلاقی در جامعه حمایت می‌کند و از ظرفیت فضای سایبری و مجازی در این راستا استفاده می‌کند برای این است که اصل اسلام را  از درون زندگی خانوادگی تا اجتماعی تضعیف کند چراکه ریشه قدرت ما اسلام است و معظم له در سخرانی خود در رحلت امام راحل، اسلام زدایی و ایمان زدایی را از اهداف دشمن برشمردند. 
طلایی نیک بیان کرد: جنگ ترکیبی از دیگر اهداف دشمن است و امروز جنگ ترکیبی با سازوکارهای جدید پیچیده‌تر شده است و یکی از نظریه‌های دشمن در جنگ ترکیبی این است که باید منطقه خاکستری ایجاد کنیم، منطقه خاکستری جایی است که نمی‎‌توان جنگ سخت انجام داد اما نمی‌خواهیم صلح و امنیت و فضای ساعدی برای پیشرفت کشور برقرار شود بنابراین اسم آن را منطقه خاکستری نهادند. 
وی ادامه داد: قدرت بازدارندگی ملت ایران شامل قدرت موشکی و تجهیزات مدرن دنیا و فناوری‌های برتر در نیروهای نظامی و انتظامی است و دشمن قدرت محاسبات قدرت نظامی کشور را در اختیار دارد و اعلام کردند ایران جزو 10 کشورهای نخست دنیا در قدرت دفاعی است.دشمن نمی‌تواند ایمان رزمندگان و بسیجیان را محاسبه کند،اما بدون محاسبه بُعد معنوی در ابعاد مالی مانند تجهیزات و فناوری و غیره می‌گویند ایران جزو 10 کشور برتر دنیا است. 
در چهار دهه گذشته در زمینه زیرساخت‌ها یک شرایط بسیار مساعد بوده است
معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد:  بنابراین  امروز در جنگ سخت دشمن ناامید است به طوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی با قاطعیت فرمودند امروز جنگی علیه ما اتفاق نخواهد افتاد. آخرین پیشرفت‌های نظامی همه توسط شبکه کل قوا رصد می‌شود. امروز دشمن ترکیب جنگ سخت و جنگ نرم را به کار گرفته است. 
طلایی نیک تصریح کرد: یکی از کوتاه فکری دشمن این است که با دین اسلام مقابله می‌کند در حالیکه مردم پای کار نظام و انقلاب هستند، فضای مجازی با فضای حقیقی فاصله دارد و این فاصله زمانی است که مردم را بر روی صحنه مشاهده می‌کنیم، مردم با سرمایه‌گذاری220 هزار شهید از این انقلاب دست بر نمی‌دارند بنابراین ما در این سیر باید قدم های بلند برداریم. 
وی عنوان کرد: آمار نشان می‌دهد در چهار دهه گذشته در زمینه زیرساخت‌ها یک شرایط بسیار مساعد و قابل پرواز برای پیشرفت ایران وجود دارد و با وجود یکصد فتنه و توطئه‌های چندین سال گذشته در عرصه‌های مختلف پیشرفت داشتیم، ساخت 30 مخزن در کشور، افزایش تولید برق 14 برابری، تولید حوزه پتروشیمی 30 برابر شده و 80 درصد جامعه از گاز شهری برخوردار هستند و 20 برابر ظرفیت بنادر افزایش پیدا کرده است. 
معاون و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: در حوزه کشاورزی قبل از انقلاب 33 روز امنیت غذایی داریم و امروز در بدترین حالت 90 روز امکان ذخیره سازی استراتژیک داریم، جزو 20 قدرت اقتصادی دنیا محسوب می‌شویم، و این نشان می‌دهد ما در زیرساخت‌ها جهشی برای پیشرفت کشور در حوزه اقتصادی و توسعه داریم. امروز دشمن از نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران قطعا ناامید است، دشمن از مهار انقلاب اسلامی ناامید است، اما دشمن به دنبال این است که سرعت پیشرفت کشور را بگیرد و به عبارتی دشمن به دنبال تضعیف سرعت و گستره پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است. 
صیانت از دو دستاورد استقلال و آزادی انقلاب اسلامی از اهداف دولت است
طلایی نیک ادامه داد: معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب هفت راهبرد را اعم از علم و پژوهش، معنویت، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزم ملی و مرز بندی با دشمنان، سبک زندگی تعیین کردند، اگر اقتصاد کشور دانش پایه باشد قدرت کشور بیش از این خواهد شد، جمهوری اسلامی امروز بیش از 90 درصد در صنعت دفاعی به خودکفایی رسیده است در حالی که پیش از انقلاب 90 درصد وابستگی در تجهیزات وجود داشت اما هم اکنون سبد محصولات ما بیش از 800 محصول و تجهیزات پیشرفته است که در دنیا قابل رقابت است و  جزو 15 قدرت علمی جهان هستیم اما این علم وفناوری در اقتصاد و زندگی ما جاری نشده است. 
وی بیان کرد: دشمن از نقاط ضعف ما وارد می‌شود و به نقاط قوت ما آسیب می‌زند، یکی از نقاط ضعف کشور اقتصاد معیشتی است، در معیشت اقتصادی مشکل داریم اما در اقتصاد کلان رقم‌ها رو به رشد است، اقتصاد کلان زمانبر است و در دوره متوسط و دوره بلند اثربخشی دارد، اما متاسفانه امروز بخشی از مردم جامعه با مشکلات اقتصاد معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند. 
معاون وزیر و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: یکی از مولفه‌های اسلام برقراری عدالت و  مبارزه با فساد است، صیانت از دو دستاورد استقلال و آزادی انقلاب اسلامی از دیگر اهداف دولت است، عزم ملی، سبک زندگی، فروریختن هیمنه آمریکا  از اهداف انقلاب اسلامی است. 
طلایی نیک خاطرنشان کرد: امروز سبک زندگی ما مشکل دارد، بین واقیعت‌ها و ظرفیت‌ها فاصله داریم، فاصله‌گیری از ارزش‌ها و دنیا طلبی در برخی از ‌حوزه‌ها و فاصله بین نسلی نگران کننده است اما نقاط قوت کشور در زمینه مقاومت، نظام مردمی، پیشرفت‌های علمی و سیاسی است،. جبهه مقاومت تصویب و در حال توسعه است و جمعیت 600 میلیون نفری در پانزده همسایگی ایران امروز غالبا دست همکاری با ایران دادند که این جزو فرصت هایی نوین است که پیشرفت را به همراه دارد. 
https://talashnewspaper.com/vdchtmnxd23n-.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما